Ráno #4 Simonky, ktorá tvorí vlastné ozdravené verzie koláčov aj pre Fitcult

Ráno #4 Simonky, ktorá tvorí vlastné ozdravené verzie koláčov aj pre Fitcult

Pridané: 15.12.2017 09:24:28

Bežne začína ráno v zhone, preto si raňajky pripravuje ešte večer. Ak si na tom podobne, inšpiruj sa a zistíš, že plánovanie je základ!

Ahoj, volám sa Simona (môj instagram nájdeš tu) a som v maturitnom ročníku na gymnáziu. Mám 19 rokov a pečeniu zdravých dobrôt a cvičeniu sa venujem už tretí rok. Voľný čas najradšej trávim v kuchyni, kde vymýšľam a vypekám zdravšie, no hlavne kaloricky prijateľnejšie koláčiky. Odjakživa som milovala sladké, no zistila som, že k zdraviu a peknej postave to cez krémeše a mamine kysnuté buchty asi nepôjde. Začala som vypekať vlastné "ozdravené" verzie, ktoré jem takmer každý deň. V súčasnosti svoje recepty pridávam na podstránku refresheru - Fitcult.

Keďže som stále študentkou gymnázia a do školy dochádzam, moje bežné ráno často začína poklusom (niekedy až behom) na vlak, keďže večne nestíham. Všetko potrebné vrátane raňajok si pripravím už večer, aby som mohla vyjsť z postele čo najneskôr. Raňajkujem až v škole, zvyčajne sú to ovsené vločky, jogurt a čerstvé ovocie.
Cez víkend si však rána vychutnávam oveľa viac. Z postele ma dokáže rýchlo vytiahnuť predstava teplých lievancov či ovsenej kaše. Keď sa zobudím veľmi hladná, najradšej si pripravím túto skvelú krémovú kašu, ktorá je hotová raz dva.

Budeme potrebovať:
4 lyžice jemných ovsených vločiek
1 čajová lyžička chia semienok
1/2 odmerky vanilkového proteínu
Približne 250ml mlieka (kravské/mandľové)

Vločky zmiešame s chia a zalejeme ich 150ml mlieka. Varíme na miernom plameni a keď kaša začne hustnúť vlejeme do nej proteín rozmiešaný v 100ml mlieka. Kašu varíme do požadovanej krémovej konzistencie a podávame ozdobené podľa fantázie.

Simonka

Sleduj nás na facebooku

Nenechaj si ujsť každodennú šťavnatú a farebnú inšpiráciu jedál z našich kokosových misiek!

Dať like

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info