Milovníčka Milka raňajok a jej ráno #5

Milovníčka Milka raňajok a jej ráno #5

Pridané: 27.2.2018 14:47:30

Tentokrát sme vyspovedali študentku a milovníčku raňajok Simu, o dôležitosti pravidelnej stravy a zdravých jedál/raňajok počas štúdii…

1. Ahoj Simi. myslíš si, že je tu spojitosť so zdravým jedlom a študijnými výkonmi? A čo tvoja vášeň Crossfit?

Ahoj :-) Myslím si, že zdravá strava má vplyv nielen na náš výzor, ale aj organizmus ako celok. V minulosti som si prešla všeličím a vtedy moja strava viac nebola ako bola. Prejavilo sa to ako v štúdiu, tak na CrossFite...nevládala som vôbec nič a prinútilo ma to zamyslieť sa nad svojimi návykmi a zmeniť ich k lepšiemu. Prešla som na flexibilné stravovanie, držím sa ho doteraz a celý môj život sa obrátil o 180° :-) K lepšiemu!! Mám energiu na učenie, na takmer každodenný CrossFit a ešte aj na radosť zo života! :-) Takže áno, naozaj zdravá a dostatočná strava veľmi úzko súvisí so všetkými sférami života človeka :-)

2. Aké raňajky uprednostňuješ? Ktoré Ti vyhovujú a nabijú ťa energiou?

Najradšej mám sladké raňajky ❤ Sladké jedlá mi pripadajú chutnejšie ku káve, ktorá k môjmu ránu neodmysliteľne patrí. Najčastejšie raňajkujem ovsenú kašu s ovocím, orieškovými maslami, čokoládou, sušienkami...takéto raňajky sú rýchle, chutné, zdravé, #balanced a väčšinou príjemné aj na pohľad ???? K obľúbeným patrí ešte špaldová krupicová alebo ryžová kaša, grécky jogurt s kvalitným müsli, lievance, palacinky, toasty s medom alebo PB&JELLY klasika ???? V lete si rada pripravujem smoothie bowls, ale ako studené jedlo sú naozaj výsadou letných mesiacov :-)

3. Ako sa stravuješ/raňajkuješ, keď nestíhaš? Plánuješ si raňajky dopredu?

Podľa toho, ako veľmi nestíham :-) Keď mám aspoň trošku času, dám si vyššie spomínaný jogurt s müsli alebo instantnú kašu. Ak nestíham ani toto, riešim to niečím "so sebou" - napríklad si dám flapjack :-) Zasýti, poskytne mi dosť energie, šetrí čas a výborne chutí ;-)
A áno, raňajky plánujem dopredu...hlavne v prípade, keď si plánujem jedlo na celý deň tak, aby som splnila makrá. Cez víkendy je to jednoduchšie, vtedy si ich vopred plánovať nemusím :-)

Sima

4. Veríš v moc pozitívnych afirmácií? Ako vyzerá Tvoja ranná rutina?

Verím tomu, že "aké si to urobíš, také to máš." Ľudia sú občas zbytočne príliš negatívni, jedno zakopnutie im pokazí celý deň :-) Každý deň si treba nájsť dôvod na úsmev, nech už je to čokoľvek - východ slnka, blízka osoba, to, že sme zdraví a vstali sme z postele alebo práve raňajky...vždy sa niečo nájde :-)
No a moja ranná rutina...cez víkend a hlavne v nedeľu si raňajky rada užívam. Vstávam okolo ôsmej, nikam sa nemusím ponáhľať :-) Nachystám sebe aj mojej maminke niečo chutné do kokosovej misky a ak sa mi to podarí spraviť ešte aj pekné, podelím sa o svoje raňajky na Instagrame ???? V pracovné dni sa obyčajne musím trošku ponáhľať, takže vtedy tie raňajky až také calm and cosy nie sú, ale stále lepšie ako nič ????

Sleduj nás na facebooku

Nenechaj si ujsť každodennú šťavnatú a farebnú inšpiráciu jedál z našich kokosových misiek!

Dať like

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info