Ako vyzerá ráno #1 cestovateľky a blogerky Alex?

Ako vyzerá ráno #1 cestovateľky a blogerky Alex?

Pridané: 11.10.2017 15:22:22

Chcel by si vedieť ako vyzerá klasické ráno dobrodružnej cestovateľky a blogerky Alex zo www.crazysexyfuntraveler.com? Inšpiruj sa!

Alexandra Kováčová, cestovateľka a blogerka od roku 2010 na www.crazysexyfuntraveler.com. Alex precestovala už viac ako 55 štátov, kde sa zameriava prevažne na dobrodužné športy a wellness. V zahraničí tiež nazbierala poznatky o vegánskej strave a joge, a vďaka tomu organizuje kurzy surovej stravy a pomáha ľuďom citiť sa zdravšie. O jej cestovaní, blogovaní, ale aj vegánskej strave a ako byť fit napísala už 5 ebookov.

"Keďže trávim veľa času na cestách, moje rána vedia byť rozdielne. Dalo by sa povedať, že keď som doma v Snine na Východnom Slovensku, mám ráno dlhšie a kľudnejšie ako keď cestujem. Na cestách v zahraničí ráno nemám až toľko rituálov ako doma, len si dám krátku meditáciu a na raňajky ideálne exotické ovocie alebo mladý kokos.

Ale doma moje ráno pozostáva z viacerých rituálov. Vstávam na budík, väčšinou medzi 8 až 9.30, podľa toho dokedy večer pracujem na internete. Nie som ranné vtáča a prvých pár hodín ráno som trochu nepoužiteľná, tak sa radšej hodinu najprv venujem rituálom. Hneď ako mi zazvoní budík schmatnem orgonitový amulet v tvare srdca, ktorý mám na očistu energie aj ako taký talizman. Vždy ho ráno držím v obch dlaniach a poďakujem, že som sa mohla tak krásne vyspať (aj keď spím málo alebo skoro vôbec), a tiež poďakujem, že ma čaká krásny deň. Orgonit položím naspäť ku posteli, dám si masáž hlavy a masáž chodidiel tak na dve minúty. Potom ešte raz pobozkám orgonit so slovami ďakujem a až tak sa postavím z postele.

Nasleduje WC, vyčistenie si jazyka so škrabkou aj kefkou a kokosovým olejom, a umytie tváre vodou. Doma si na tvár nastriekam 100% ružovú vodu a po pár minútach si aj natriem kokosovým olejom (ak von nie je viac ako 25 stupňov). Urobím si bylinkový, biely alebo zelený čaj, niekedy do neho vlejem aj lyžicu jablčného octu na trávenie, ale šťavu z citróna. Pri pití prvej šálky hladkám moju fialovú orchideu a hovorím jej, že je nádherná a nech tak ďalej kvitne. Toto môže znieť divne, ale verím tomu, že všetko je len energia, a aj kvety moju energiu cítia. Orchidea totiž kvitne iba vtedy, keď som doma, ale nie, keď cestujem. Zázrak, čo?

Potom si sadnem naspäť ku posteli a meditujem niekoľko minút. Po meditácii ešte ostanem sedieť a čítam si pozitívne afirmácie. Má ich dokopy 7 strán, ale často si vyberiem tak 3 alebo 4 strany ráno. Zameriavam sa na zdravie, vzťahy a rodinu, ale aj pracovné veci. Keď sa v daný deň potrebujem niečomu z toho venovať viac, tak si konkrétne afirmácie poviem viackrát. Potom sa ešte raz poďakujem a naboso sa prejdem po 2 masážnych podložkách na prekrvenie chodidiel a naštartovanie vnútorných orgánov. Najprv po kamienkovej podložke, potom po takej s ostrými špicmi. Milujem chôdzu naboso a v zahraničí na pláži alebo pralese chodím naboso viac menej stále, ale na Slovensku menej, tak aspoň tak sa snažím premasírovať si chodidlá.

ako vyzerajú raňajky cestovateľky Alex

Až po týchto všetkých rituáloch si zapnem mobil z letového módu na signál, a tiež zapnem internet a chystám sa pracovať na počítači. Ďalej takú hodinku či dve len pijem tekutiny, a až potom si ku práci urobím raňajky. Buď zelený smoothie, alebo v lete obľubujem acai misku s ovocím, a teraz v zime ryžovú kašu s ryžovým mliekom a rôznym čerstvým aj sušeným ovocím. Kaše papám z prírodných kokosových misiek. Všetko samozrejme vegan a čo najviac raw.

Popri cestovaní sa už viac rokov venujem aj surovej vegánskej strave a fitness poradenstvu. Vegánom som od júla 2013. Vyskúšala som na sebe už veľa rôznych diét a stravovacích návykov, ale zatiaľ pri žiadnom som sa necítila tak dobre ako na vegánskej strave, a prevažne na surovej vegánskej. Snažím sa konzumovať aspoň 70% až 90% surovej stravy v zime, a v lete často aj 100%. Mám tak viac energie, krajšiu pleť, vlasy a nechty, a hlavne aj menej chorôb. Urobila som si aj viacero kurzov na surovú vegánsku stravu a zdravý životný štýl na Bali, v Kostarike, USA, Thajsku ale aj ČR a Slovensku, aby som moje vedomosti mohla oficiálne predávať aj ďalším ľuďom. O vegánskej strave a celkovo lepšom živote som napísala aj ebook Surová strava a cestovanie, kde na 119 stranách popisujem moju vlastnú skúsenosť, prečo jesť viac takýchto jedál a ako ti môžu pomôcť k zdravšiemu životu nielen na cestách, ale aj doma".

Ďakujem krásne,
Alex

 

Veríme, že Alex Ťa inšpirovala, či už k cestovaniu alebo jej pozitívnym prístupom k životu :-) Alex, aj my z kokosovýchmisiek Ti ďakujeme za zdieľanie Tvojho #funkyfreshrána. 

 

 

Sleduj nás na facebooku

Nenechaj si ujsť každodennú šťavnatú a farebnú inšpiráciu jedál z našich kokosových misiek!

Dať like

Prihlásenie

Táto stránka používa cookies. Viac info